Vandaag de hele dag – van ‘s ochtends vroeg tot ’s avonds laat doorgebracht op de enige echte Nederlandse beurs voor professionele fotografen, De Professional Imaging beurs in Nieuwegein. Voor iemand die veel zoveel van fotografie houdt als ik, is dat toch wel een stukje hemel, hoor! Ik had nog veel langer kunnen blijven, maar het was bijna 10 uur en den hal ging dicht. Was daar samen met collega-fotograaf Krister Evenhouse, van EFG-Design, dus was ook nog eens erg gezellig!
lees verder…
Hoogtepunt was toch wel dat dit mijn eerste gelegenheid was om Scott Kelby eens te ontmoeten. Scott is iemand die ik zeer bewonder; niet alleen is hij een goede fotograaf, maar hij is een nog veel betere leraar. Via zijn blogs en video’s en verschillende bedrijven geeft hij oneindig veel tips en truukjes en inzichten in alles wat met fotografie te maken heeft. Scott’s blog is het enige blog dat ik elke dag lees en ik heb van niemand zoveel geleerd als van hem! (Dat is hem op de foto, die ik met mijn iPhone nam)
Iets wat me bijzonder aanspreekt aan Scott is zijn basisinstelling: hij wil mensen helpen. Er is geen spoortje arrogantie bij hem te bemerken; geen vraag is te dom, en geen probleem te moeilijk. Wat Scott wil is van anderen leren – en van jou een betere fotograaf maken. Er zit in alles wat hij doet een vrijgevigheid die inspirerend is. Ik volgde vandaag zijn master-class van 1,5 uur (had ik me speciaal voor opgegeven) en die basis-houding was de hele tijd duidelijk: “oh, one more tip… man, is it time already… here’s another thing… and another tip – oh here’s a good one, you need to know this…”
Wat me vandaag ook weer opviel: er zijn twee soorten fotografen. Er zijn fotografen die graag kennis willen delen; anderen willen ontmoeten, van elkaar willen leren, maar ook datgene wat zij weten graag willen doorgeven. Scott is daar een goed voorbeeld van – en misschien wel kampioen in.
Aan de andere kant zijn fotografen die niks willen delen. Ze ervaren iedere andere fotograaf als concurrent, als niet-professioneel (niet zoals zij…). Deze fotografen zijn arrogant, ruw, en moeilijk om mee om te gaan. Op de beurs heb ik vandaag weer fotografen uit beide kampen ontmoet. Ik wil zelf graag iemand zijn uit de eerste groep: een fotograaf die geeft en deelt en bewondert en niet arrogant is – maar die andere groep fotografen is er ook – en boy, wat zijn ze soms een ‘pain in the butt!’
Geef een reactie